Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır?

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır?

Bitcoin cüzdanı nasıl açılır? Kendilerine özel bir cüzdana sahip olmak isteyenlerin pek çok merak ettiği konu bulunmaktadır. Öncelikli sorusu bu cüzdanı oluşturmanın ücrete tabi olup olmadığıdır. Bitcoin cüzdanı ücretsiz sahip olunabildiği gibi açılması ve kullanılması da oldukça kolaydır.  Bu cüzdanı oluşturmak isteyen kişiler öncelikle blockchain. info sitesine giriş yapmalılardır. Bu site ücretsiz bir site olup hesap oluşturmak oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra tamamen güvenilirdir. Bu site kullanıcıları tarafından da tam puan almaktadır.

Bitcoin Cüzdan Oluşturma

Kayıt işlemi için öncelikle https://blockchain.info/tr/wallet linkine girmelilerdir. Siteye giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst tarafında LOG IN ve SING UP seçenekleri çıkacaktır. SING UP seçeneğini seçerek yeni bir sayfaya yönlendirileceklerdir. Bu sayfada cüzdan oluşturmak için ilk adım olan kullanıcının kullandığı e-posta adresini girmesi gerekmektedir. Ve bitcoin cüzdanına ücretsiz olarak girip bakabileceği sayfanın şifresini belirlemesi gerekmektedir. Belirledikleri şifreyi onaylamak adına ikinci kere yazmalılardır. Daha sonra aşağıda bulunan hizmet şartlarını okudum ve kabul ediyorum kutucuğunu işaretlemeleri gerekmektedir. İşaretleme yapmadan önce kullanıcıların hizmet ve şartları okuması ve sonrasında seçimini yapması daha uygun olacaktır. Tüm bunları yazdıktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan devam butonunu seçmelilerdir. Siteye kayıt olduktan sonra artık mail adresi ve şifrelerini yazarak siteye giriş yapılabilmektedir. Siteye giriş yapmak için bundan sonrasında giriş yapacakları zaman sayfanın sağ üst kısmında çıkan LOG IN seçeneği ile kolayca giriş sağlayabilirler. Bununla birlikte sol üst tarafta bulunan ve ev logosunun yanında bulunan DASHBOARD sayfasını seçmeleri gerekmektedir. Daha sonra açılan yeni sayfada bulunan BE YOUR OWN BANK yazısının alt tarafında bulunan Al butonunu seçmelilerdir.

Bitcoin Cüzdanı Olanlar Dikkat!

Daha sonra ise karşılarına çıkan kendilerine özel oluşturdukları bitcoin cüzdan kodu gelecektir. Bu kodu saklamaları yararlarına olacaktır.  Bu sayede kendilerine ücretsiz bir bitcoin cüzdanı oluşturan bireylerin daha sonrasında kendileri için oluşturmuş oldukları bu cüzdan ile diledikleri zaman bitcoin satın alıp diledikleri zaman da satışını gerçekleştirmeleri mümkündür. Bunun yanı sıra onlar için oluşacak cüzdan kodunu sağ tarafında yer alan kopyala butonu ile istedikleri yerde kullanabilme, alım satım yapabilme hakkına sahip olup bunun için sadece kullanacakları alanlara kopyalayıp yapıştırmaları gerekecektir. Bitcoin cüzdanına sahip kişilerin dikkatli olmaları önerilen tek husus gerek cüzdan kodlarını gerek ise site üzerinden cüzdanlarını kontrol etmek üzere oluşturdukları şifreleri kimse ile paylaşmamalarıdır.