Faiz Hesaplama Programı

Faiz Hesaplama Programı

Eski tarihlerde, bankalardaki mevduat hesaplarına yatırım yapmak isteyen Faiz Hesaplama Programı kişiler, online platformlar yeterine yaygın ve kapsamlı olmadığından bankalardaki faz oranlarını bankalara gidip danışarak veya gazete haberlerinden öğrenebilirlerdi. Bu durum dolar, altın fiyatları içinde takibi zorlaştıran bir konumdaydı. Günümüzde banka faizlerini internetteki hesaplama programlarından yararlanarak yapabiliyoruz. Belirli bir mevduat oranı girip, elimizde para birimini seçip ki bu para birimi yaygın olarak Türk Lirası, Dolar ve Euro cinsinden olmaktadır. Ardından istediğimiz mevduat tipini günlük, 32 günlük veya yıllık olacak şekilde belirleyip hangi bankanın ne kadar faiz verdiğini görebiliyoruz. Bu durum bankaların kendi sitelerinde kendi faiz oranlarını göstermesini de içermektedir.

Enuygun.com

Enuygun.com faiz hesaplama programına girdiğimizde karşımıza son derece kullanıcı dostu;   bir program çıkmakta olup Mevduat tutarını girmemizi söyleyen bir kutucuk; ardından yanında tarihi günlük, aylık ve yıllık olarak işaretletip içine istediğimiz.

tarih cinsinden rakam yazmamızı bekleyen bir kutucuk mevcut. İstediğimiz verileri girdikten sonra site bize hangi bankanın; bu faiz oranında mevduatı kabul ettiğini ve getirisini göstermektedir. Ayrıca istenirse o bankanın sitesine de kredi başvurusu için yönlendirmektedir.

Hesapkurdu.com

Bu siteye girildiğinde ve faiz oranı için araştırma yapıldığında, hesabın açılış tutarı istenmektedir. Bir kutucuğun içine mevduat tutarı;  yazıldıktan sonra alttaki kutucuğa istediğimiz tarihi gün bazında yazabilir ve çıkan mevduat hesaplarının ; detaylarını inceleyip kendimize en uygunu seçebiliriz.

HangiKredi.com

Bu site diğer sitelerden farklı olarak anaparaya ait bir kutucuk ve bu anaparanın cinsine yani TL, USD, Euro ait bir kutucuk barındırmakta ve buradan işaretlendiğinde seçilen anaparanın cinsini değiştirmektedir. Ardından vade sürecini seçerek hesaplayabilir ve kişi kendine uygun mevduat hesabını seçebilir.

Hesaplama.net

Hesaplama.net diğer sitelerin aksine banka bazlı değil faiz oranı bazlıdır. Yani bu sitede hesap yapmak için faiz oranını manuel olarak girmeliyiz. Aynı şekilde diğer siteler gibi anaparayı girdikten sonra, anaparanın ; yanındaki kutucuktan paranın cinsini seçip faiz oranını; alttaki kutucuğa girdiğimizde ve vade oranını seçtiğimizde site bize bu mevduatın girilen faiz oranı ve vadede getirisini gösterecektir.

YORUMLAR YAZ
  • İngiltere’de Maaşlar Ne Kadar Hangi Meslek Ne Kadar Kazanır? – Parapik1 ay önce
  • […] İngiltere’de maaşlar, Euro yerine sterlin üzerinden ödendiği için ülkede çalışmak isteyenleri daha da fazla cezbettiğini söyleyebiliriz. Dolar ve Euro’dan daha değerli olan İngiliz para birimi sterlinin; günümüzde de önemini sürdürmesinden dolayı. Bu nedenle İngiltere’de çalışmak; için tüm imkanlarını kullanma gayreti amacıyla; giren kişiler İngiltere iş ilanlarını takip ederek hedeflerine bir an önce ulaşmaya çalışıyor. kredi hesaplama […]