Herhangi Bir Banka Hesabı Olmayan Birine Para Göndermek

Herhangi Bir Banka Hesabı Olmayan Birine Para Göndermek

Herhangi Bir Banka Hesabı Olmayan Birine Para Göndermek adlı yazımızla size kolaylık sağlayacağız. Günlük yaşamda teknolojinin artması ile birlikte bankalar da kendi teknolojilerini yenilemektedir. Birçok alanda kolaylık sağlamak açısından yeni teknolojiler geliştirmektedirler. Bununla birlikte Para çekme ve yatırma işlemlerini, kira, eğitim, elektrik, su, doğalgaz gibi fatura ödemelerini kolayca ATM’lerden sağlayabilmektedirler. Bunun yanı sıra banka hesabı olsun ya da olmasın para gönderebilme seçeneği ile herhangi birine para göndermek isteyen insanlara kolaylık sağlayan alternatifleri vardır. Banka içerisinde saatlerce beklemek yerine beş dakikadan kısa bir sürede para yatırma veya çekme işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Bankadan para yatırma, fatura ödemeleri ya da para çekme gibi işlemleri yapabilmek adına kişilerin bir banka hesabının olması gerekmemektedir. Banka hesabına sahip olmaksızın para gönderme işlemi iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Hem Göndericide Hem de Para Çekecek Kişide Banka Hesabı Yok İse

Bu yöntem de iki şekilde gerçekleştirilebilir. Öncelikle herhangi bir tanıdık var ise onun hesabından gönderim sağlanabilmektedir. Ancak herhangi bir banka hesabı yok ise  para gönderimi sağlamanın kolay yolu PTT ile olmaktadır.  Para göndermek isteyen kişiler, sadece kimlik bilgilerini kullanarak karşı tarafa para gönderimi gerçekleştirebilmektedirler. Para göndermek isteyen kişilerin etraflarında herhangi bir PTT şubesi yok ise başka seçenekler de mevcuttur. Bunların arasında Garanti Bankasının verdiği yeni hizmetlerde bir tanesi de Bankasız Havale hizmetidir.  Garanti bankasının yeni hizmeti olan bankasız havale hizmeti garanti paramatiklerinden kolayca sağlanabilmektedirler. Bunun için kişilerin kimlik numaraları ve cep telefonlarını girerek karşı tarafa para gönderimi sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra aynı şekilde gelen paranın çekilmesi de mümkündür.

Göndericinin Banka Hesabı Olup Gönderilen Kişinin Bir Hesabı Yok İse

Para gönderme işlemi gerçekleştirecek kişilerin kendilerine ait bir banka hesapları olup para gönderecekleri kişilerin herhangi bir hesabı yok ise kendi bankalarının internet şubeleri ya da telefonlarından indirebilecekleri banka uygulaması sayesinde karşıdaki kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını ve kullandıkları cep telefonu numarası ile gönderim sağlayabilmekte olup para çekecekleri kişilerin bankamatiklerden ya da bankanın içerisinden para çekme işlemlerini gelecek olan kodu girerek sağlamaları mümkündür.