Konut Kredisi Yapılandırma Nedir?

Konut Kredisi Yapılandırma Nedir?

Konut Kredisi Yapılandırma Nedir?

Konut kredisi yapılandırma nedir? Ve nasıl yapılır? Refinansman daha önce kullanılan kredinin,  aylık belirlenen ödeme tutarı ile başka bir bankadan kredi çekilerek kapatılması durumuna denmektedir. Sonuç olarak tüketici, farklı bir bankadan kredi çeker. Bununla birlikte çekmiş olduğu düşük faiz oranlı kredi işlemi ile önceden  alınan krediyi kapatabilmektedir. Hatta daha az faiz oranı ile

Yapılandırma Ne İşe Yarar?

Tüketici olan kişinin sahibi olduğu borç tutarına göre kendisini tekrar düzenlemesidir. Bu açıklama günümüzde kredi yapılandırması diye karşımıza çıkıyor. Çekilen krediyi tekrardan yapılanmasını isteyenler düşük faiz oranlarına bakmalı ve kontrol etmeleri gerekir.

Neden Refinansman Yapılmalı?

. Fakat yapılan farklılığın hızı da olduğumuz çağa göre farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursa; şuan da farklılık, daha önceden ulaşılamadığı bir hızda ilerlemekte. Bunun yanı sıra elinizdeki paranın değeri. Harcamaların ve maaşın günümüzde çok hızlı değişebilir özelliğe sahip olmaktadır. Öncelikle de dalgalı kur bulunduran ülkelerde paranın değeri sık sık değişmektedir. Bunların sonucunda fiyat ve harcamaların da yönü değişkenlik gösterir.

Refinansman Olmadan Faiz Oranında İndirim Olması Gerçek Dışı Mı?

Elde bulunan uygulamalar göz önünde değerlendirildiğinde, çekilmiş olan bir kredinin faiz oranının sözleşmeyi imzaladıktan hemen sonra değişimi mümkün olmamaktadır. Bu nedenle kredi alınırken, bankadan sorumlu kişi ile tüketici arasında bir sözleşme . Bununla birlikte her iki tarafta elde olan bu sözleşmenin şartlarını yerine getirmekte sorumlu olmaktadır. Bu sorumluluk nedeni ile tüketici, bankadan çekmiş olduğu krediyi sözleşmede yer alan faiz oranı ile vade ve aylık ödeme tutarını ödemekle yükümlü olmuş oluyor. Anlaşılacağı üzere kredinizin faiz oranını değiştirmek istiyorsanız o kredinizi tekrardan yapılandırmanız gerekir diğer bir sözle refinansaman işlemine başvuruda bulunmalısınız.

Refinansaman Yapan Bankaların Şartları Nelerdir?

Refinansaman yapan bankaların genel ifadeyle ilk şartı güven konusu oluyor. Kredi taksitlerinin zamanında ödenmesi, borç vadesinin süresinin dolmaması, borç için aynı zamanda güvencesinin olması ve banka şartlarını karşılıyor olmanız gerekir.