Kredi Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk kredi kartınızı almak çok zor olabilir, Kredi Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? çünkü karar vermeyi zorlaştıran birçok seçenek vardır. Kredi kartı satın alma nedeniniz her ne olursa olsun ihtiyaçlarınıza mükemmel bir şekilde uyan bir kart almak için sizin için hazırladığımız listeye bir bakın deriz.

İşte kredi kartınızı almadan önce dikkat etmeniz gerekenler:

Yıllık Ücret

Bazı kredi kartları, bankadan bankaya değişen bir yıllık ücret alır. Çok sayıda seçenek olduğu için, yıllık ücret talep etmeyenlere gitmek daha iyidir. Koşulları dikkatlice okuduğunuzdan emin olun çünkü bazı kredi kartları ikinci yıldan itibaren yıllık ücret talep etmeye başlar.

Faiz Oranı

Özellikle ilk kez kredi kartı sahibi olanlar, yüksek bir faiz oranıyla uğraşması gerekebilir. Kredi kartı faturanızı her ay tam olarak ödüyorsanız endişelenmenize gerek yok. Ama bir bakiye taşımayı planlıyorsanız, bunu minimumda tutun ve mevcut en düşük fiyatı bulun.

Ayrıca, ilk 6 ay için % 0 faiz veya belirli bir süre içinde bakiye transferleri için % 0 faiz sunan birkaç kredi kartı vardır. Bu nedenle, kendi yararınıza bu tanıtım tekliflerinden yararlanın.

Kredi Limiti

Genellikle, ilk kez kredi kartı sahipleri nispeten daha küçük bir limit alır. Ancak bu ihtiyaçlara göre . Kredi kartınızı kullandıktan ve zamanında ödeme yaptıktan bir yıl sonra, kredi limitinde artış talep edebilirsiniz.

Ödüller

Kredi kartları, sınırsız olan ve çeşitli sektörlere yayılmış ödüller sunar. Böylece ihtiyaçlarınıza uygun kartlar bulabilirsiniz. Uçuşlarda, alışverişlerde, nakit geri ödemelerde, otel rezervasyonlarında veya hediye kartlarında ödüller sunabilirler. Bunları nasıl kullanacağınızı kontrol edin, ancak bazılarının son kullanma tarihi

Diğer Ücretler

Kredi kartının size uygulayacağı tüm ekstra ücretleri kontrol ettiğinizden emin olun. Örneğin, geç ödeme yaparsanız belirli bir miktar borçlandırılırsınız. Benzer şekilde, transfer ücretleri, nakit avans ücretleri, yurt dışı işlem ücretleri ve limit aşımı ücretleri

Bu yüzden son seçimi yapmadan önce iyice düşünün deriz. Temel olarak, ihtiyaçlarınızı bilin, her şeyi iki kez kontrol edin ve kredi kartınızdan en iyi şekilde yararlanmak için faturalarınızı zamanında ödediğinizden emin olun.