SPK 4 şirketin halka arzına onay verdi

SPK 4 şirketin halka arzına onay verdi

SPK, Başşehir Doğalgaz, Oyak Yatırım, BMS Çelik Hasır ve Ünlü Yatırım Holding’in halka arzına onay verdi.

Sermaye Piyasası Heyeti (SPK), Başşehir Doğalgaz Dağıtım GYO’nun halka arzını onayladı. İhraç tamamlandığında Ziraat GYO’nun akabinde 2018 yılından bu yana yapılan ikinci büyük halka arz olacak.

SPK’nın dün akşam yayımlanan bültenine nazaran tamamı ortak satışı formülüyle yapılacak halka arzda 175 milyon pay için pay başına 9.72 liradan talep toplanacak.

Büyüklüğü 1.7 milyar lira olan ihraç tamamlandığında şirketin %25’i halka arz edilmiş olacak.

SPK, OYAK YATIRIM’IN HALKA ARZINI ONAYLADI

Sermaye Piyasası Şurası (SPK), Oyak Yatırım Menkul Değerler’in halka arzını onayladı. SPK’nın dün akşam yayımlanan bültenine nazaran sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla yapılacak halka arzda 4.7 milyon TL nominal fiyatta ek satış dahil 32.9 milyon pay için pay başına 18.65 liradan talep toplanacak.

Büyüklüğü 613.6 milyon lira olan ihraç tamamlandığında şirketin %35’i halka arz edilmiş olacak.

SPK’DAN, BMS ÇELİK HASIR’IN HALKA ARZINA ONAY

Sermaye Piyasası Konseyi (SPK), BMS Çelik Hasır Sanayi ve Ticaret’in halka arzını onayladı. SPK’nın dün akşam yayımlanan bültenine nazaran sermaye artırımı ve ortak satışı prosedürüyle yapılacak halka arzda 15.5 milyon pay için pay başına 4.87 liradan talep toplanacak.

Büyüklüğü 75.5 milyon lira olan ihraç tamamlandığında şirketin %26’sı halka arz edilmiş olacak

ÜNLÜ YATIRIM HOLDİNG’İN HALKA ARZINI ONAY

Sermaye Piyasası Konseyi (SPK), Ünlü Yatırım Holding’in halka arzını onayladı. SPK’nın dün akşam yayımlanan bültenine nazaran sermaye artırımı ve ortak satışı metoduyla yapılacak halka arzda 45.5 milyon pay için pay başına 6.9 liradan talep toplanacak.

Kaynak: bigpara.hurriyet.com.tr