Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Şubeye gitmeden hesap açma işlemi yapılabilmektedir. Gün geçmiyor ki yeni bir teknolojik özellik ile karşılaşmayalım. Bu özellik zamanınızdan tasarruf sağladığı gibi teknolojik yeniliği fark etmenizi sağlayacak. Üstelik hayatınıza hız ve kolaylık katacak bir özellik olan şubeye gitmeden hesap açma birçok bankanın tercihleri arasında yerini almaktadır. Bunun yanında günümüzde yaygınlaşan internet bankacılığı ile hesap açabilmektedir. Bunun yanı sıra mobil bankacılık ile hesap işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir.

Neden Hesap Açmalıyım?

Pandemi sürecinde artan internet bankacılığı ile havale, EFT, kredi başvurusu, kredi ödemeleri, internet alışveriş işlemleri, yatırım işlemleri, fatura ödemeleri, e-vadeli hesap kullanma, döviz alım- satımı, altın hesabı ve bankacılıkla ilgili her tür işlem için bankaların internet şubelerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlemleri hem sıra beklemeden hem de yoğunluğunuzda bankaya zaman ayırmadan internetten kolayca halledebilirsiniz.

Şubeye Gitmeden Hesap Açma Olağanı Sağlayan Bankalar Nelerdir?

  • QNB Finansbank
  • TEB
  • Kuveyt Türk
  • İNG
  • Yapı Kredi
  • İş Bankası
  • Garanti BBVA
  • Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası ve Garanti BBVA bankaları hesap açma olanağı sağlamaktadır. Ama istediği belgeleri imzalamanız için bankayı ziyaret etmelisiniz. Bazı bankaların hesap açılışında EFT ve havale ücretleri de almamaktadır.

Bankaya Gitmeden Nasıl Hesap Açılır?

Vadeli veya vadesiz hesap açmak için öncelikle mevcut bir hesabınız olması gerekmektedir. Mevcut hesabınız olmadan sıfırdan hesap açmak için bankaya gitmelisiniz.

İnternetten Banka Hesabı Açmak İçin İstenecek Belgeler

Kimlik bilgileri, adres bilginiz, telefon numaranız ve kişisel bilgilerdir. Başvurunun tamamen tamamlanması içinde gereken belgelerin imzalanması gerekir. Bunun için bankalar kurye ve danışanları aracılığıyla dosyaları adrese gönderip imzalanmasını sağlamaktadır. Başka bir deyişle kısacası siz bankaya gitmiyorsunuz banka size geliyor.

18 Yaş Altı Bankaya Gitmeden Hesap Açabilir Mi?

18 yaş altı bireyin banka hesabı açması için velisinin bilgileri gerekmektedir. Ancak veli izin ve belgeler yerine getirilmesi takdirinde vadeli ve vadesiz hesap açılabilir.

Günümüzde banka hesapları ücretsiz olarak bankalar tarafından verilmektedir. Bunun yanı sıra belirtilen bankaların internet adreslerine giriş yaptıktan sonra internet bankacılığından kolaylıkla banka hesabı açılabilmektedir. Bununla birlikte kullanmaya başlanabilmektedir. Hem hayatınızda kolaylık sağlayan internet bankacılığının cazip olanaklarından faydalanmış olup hem de zamanınız size kalır.